Benedek Elekkel és magyar népmesékkel indultunk, rövid tanulságos állatmesékkel és aranyos kis történetekkel, de pár éve felmerült az igény valami komolyabbra is.
Vannak kedvencek, vissza-visszatérők, úgy gondoltam hasznát vehetitek a tapasztalatainknak, ezért egyfajta sorozatot szándékozok írni arról, mit olvasunk a gyerekekkel, hátha ötletet tudok adni más szülőknek is.
Első körben a Geronimo Stilton sorozatra esett a választásom.

A gyerekkönyvtárunk tekintélyes készletét is elolvastuk már és ha épp a sulikönyvtárban talál ilyet, egészen biztosan kiveszi. Nem kis meglepetést okozott tavaly az akkor másodikos könyvmolyom, amikor első szünetben elhozta és délután, zárás előtt visszavitte az Ajajj micsoda baj c. könyvet. A könyvtáros néni kikérdezte, mert nem hitte el, hogy a szünetekben tényleg kiolvasta.

* könyv formátumú, centis gerincű kötetek, mégis nem túl hosszú történetek. - haladás érzése, sikerélmény a gyerkőcnek
* színes, igényes kötésű, szép nyomtatás - nagyos könyvek

* nagy, jól látható, de nem dedósan, bugyután nagy betűk - ismétlem, olvasni tanulgató gyereknek sikerélmény.
* vicces, poénos helyzetek tömkelege (oké felnőttként már inkább fárasztó, de a gyerekek hatalmasahat szok,tak kacagni Geronimo újabb és újabb bakijain.)- jó szórakozás.

* különböző színű, méretű, formájú, betűtípusú szavak ismétlődnek ez méginkább könnyíti az olvasást. Sose felejtem el, talán a Bátorság titka lehetett, ahol azt hiszem a 'furcsa' szó tűnt fel újra és újra ugyanolyan formában. Akkor még pici volt Encsi, óvodás, de felismerte az ugyanúgy írt szavakat és ahogy az ujjamat követte a könyvben, "felolvasta" a szót, és rettenetesen elégedett volt magával, hogy TUD OLVASNI!
* jópofa, nem erőszakos, nem durva
* aranyos, bár kissé szélsőséges karakterek vicces, beszédes nevekkel (Trappola, Pinky, Tragika, Dózer)

* szerethető, kedves történetek
* bár nem különösebben választékos a nyelvezete, ez szerintem pont emiatt alkalmas arra, hogy egy alsós gyerkőcöt is kitűnően szórakoztasson. A "furcsa" szavakat megtalálhatják az adott oldalon lerajzolva (lásd: pergamentekercs)

SŐT! Mivel azt hiszem elég jól meglátták az üzletet a dologban, vannak képregények, Tea Stilton kötetek, Szuperhősök és a nagyobb lélegzetvételűek: A Fantázia Birodalma sorozat vagy a Bátorság tot (Rágcsália sztárírója, a legjobb sztorik elhozója! Lenyűgöző, elképesztő, kalandvágyó főszerkesztő!)
titka gyönyörű keménykötésű könyvei és ki ne hagyjam a kiváló rajzfilmsoroza
Na de beszéljünk a szülőkről is.
Az első kettőt kb még élvezni fogjátok, hisz aranyos meg minden, de kb a harmadiknál unjátok az ötödik után pedig rituális égetést tervezgettek, DE a gyerekek akkor is imádják majd, igy kénytelenek lesztek megvenni az újabb és újabb köteteket.
Még egy pozitívum így a végére:*elfogadható, barátságos árai vannak, 1200-1700Ft körüli áron kapható szinte bárhol de használtan már 500Ft-ért megtalálhatóak.
Lányoknak a Fiúk kizárva sorozat is cuki lehet, néhányat olvastam belőle. Vegyes család összeszokása, testvéri, baráti szeretet és egy csöpp varázslás. Az előző kötetek alapját mindig elismétli. A betűk nem ilyen sokfélék, de szerintem egy 8-10 évesnek simán élvezhető már.
VálaszTörlésFolytatni szeretném majd ezt a dolgot, mindenképpen sor kerül majd a lányos, lovas sztorikra is pl, és majd megkukkantom ezt is, amit említettél.
TörlésVégre, írtál...!
VálaszTörlésÓ, ajánlanék én is egy sorozatot: természetesen skandináv... Pettson és Findusz a két állandó főhős. Az író az illusztrátor is: Sven Nordqvist. Van állatos, karácsonyhoz kötődő történet, horgászós, kirándulós, költözéses. Eddig 15 kötet jelent meg itthon is. Nagyon nagyon jó!
Igen a Pettson és Findus rajzfilmből már ismerős, még könyvben nem olvastuk, de nagyon aranyos.
VálaszTörlésMajd lessük ;-)
Jó, hogy kitetted a sorozatot a blogodra! :-) Nagyon alkalmasak az írások arra, hogy a gyerekek megszeressék a könyvet, az olvasást. Gyermekes szülőknek csak ajánlani lehet ezt a sorozatot!
VálaszTörlés